Festiwal strzelecki

Takiego przebiegu sytuacji we wczorajszym meczu nikt się nie spodziewał... Czarni podejmowali zdegradowaną do B-klasy Unię Bieruń Stary i mimo okrojonej kadry, łatwo pokonali rywala 8-0 !!!

Sobotnie spotkanie od samego początku było dość wyrównane, żadna strona nie potrafiła zagrozić bramce rywala, aż do 20 minuty, kiedy to Piotr Urbańczyk wpadając w pole karne, zauważył wychodzącego bramkarza i lobem umieścił piłkę pod poprzeczką. W tym momencie młody zespół z Bierunia ewidentnie opadł z sił i na boisku już rządzili zawodnicy z Piasku. Chwilę potem, przerzut Pustelnika za obronę wykorzystał rozpędzony Pławecki minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Unia chcąc grać piłką popełniała wiele błędów i po jednym z nich z kontrą ruszył Pławecki, wszedł w pole karne, gdzie został wzięty w kleszcze przez dwóch zawodników gości, sędzia wskazał na wapno a sam poszkodowany wykonał wyrok trafiając pewnie na 3-0. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze dwie bramki pierw Maślorz po dośrodkowaniu Pławeckiego uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze przed bezradnym bramkarzem. Kolejną bramkę ponownie strzelił Pławecki po dograniu Piotra Urbańczyka
Druga połowa była już o wiele słabsza w wykonaniu Czarnych goście dochodzili do swoich okazji jednak broniący tego dnia Rus, był na posterunku i parę razy uratował zespół przed stratą bramki. W 60 minucie na 6-0 podwyższył Piotr Urbańczyk po indywidualnej akcji. Sfrustrowani goście otworzyli się jeszcze bardziej co w 70 minucie wykorzystał Pławecki po wrzutce z prawej strony od Dawida Pęszora głową skierował piłkę do bramki. Parę okazji do zdobycia bramki miał w międzyczasie Urbańczyk, lecz jego strzały były niecelne bądź lodowały na słupku dopiero w 90 minucie skompletował Hat-tricka, mijając bramkarza, trafił do pustej bramki. Wynik mógł być bardziej okazały jednak w niektórych sytuacjach zabrakło zimnej krwi, jak choćby Maślorzowi, który w nie wiadomy sposób z 5 metrów spudłował do pustej bramki. ;)
Na pochwałę zasługuję również obrona, nie dopuszczała rywala do zbyt wielu sytuacji i w końcu nie popełniała łatwych błędów.

Skład: Rus - Włodarski,Witek,Jabłoński,W.Ćwierz(68.Wagstyl) - A.Ćwierz,D.Pęszor, Maślorz,Pustelnik - Pławecki, P.Urbańczyk

Bramki: Pławecki (cztery), P.Urbańczyk (trzy), Maślorz