Powrót na właściwe tory

Od momentu, porażki w Międzyrzeczu, gdzie miejscowa drużyna rozbiła naszych chłopaków 5-2, zostały rozegrane kolejne dwa spotkania.

Tydzień temu, Czarni podejmowali ostatni zespół "Serie-B" - Zet II Tychy, pod dość ciężkiej pierwszej połowie w której prowadzili 2-0 (2 rzuty karne) po bramkach Piotra Urbańczyka i Mateusza Pławeckiego, druga połowa przebiegła bez większej obawy o wynik, kolejne 2 bramki dorzucił Pławecki oraz jedną Adam Ćwierz. Rywali w tym meczu stać było na honorowe trafienie w doliczonym już czasie gry. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Czarnych 6-1.

Na kolejny mecz, Czarni udali się do niepokonanych Lędzin, które od tego roku wprowadziły swoje rezerwy do Klasy B i w 6 kolejkach zanotowali komplet zwycięstw (w tym jeden mecz przełożony). Mimo braków kadrowych w tym meczu Piasek od początku prowadził grę jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe, te za to wypracowały sobie Lędziny. W ok.25 minucie w sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł nowo nabyty bramkarz Czarnych, Krzysztof Mokry. Niestety już w 35 minucie zawodnik Gospodarzy, oddał strzał życia i z około 40 metrów pokonał naszego nieco wysuniętego Goalkeepera
Po przerwie obraz gry się nie zmienił, więcej przy piłce byli zawodnicy z Piasku i w końcu udało przełamać się szyki obronne MKS-u w 60 minucie przy linii końcowej w polu karnym, Piotr Urbańczyk przytrzymał piłkę i zgrał do nadbiegającego Pławeckiego, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do bramki z 5 metra. Doskonałą okazje do ponownego wyjścia na prowadzenie mieli miejscowi, którzy wyszli 2vs1 z bramkarzem jednak przy próbie dogrania do partnera piłki, zawodnik strzelający był na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. W 75 minucie Czarnych od utraty bramki po zamieszaniu w polu karnym uratował słupek, a już chwilę po tym niewykorzystane sytuację zespołu z Lędzin zemściły się, Adam Ćwierz zwiódł rywala na prawej stronie boiska dograł piłkę na 10 metr, gdzie po raz kolejny doskonale odnalazł się Pławecki i wyprowadził Gości na prowadzenie. Do końca spotkania świetnie spisywała się już obrona z Piasku, nie dopuszczając do groźnych sytuacji a jedną z kontr wykorzystał jeszcze Adam Ćwierz ustalając wynik na 3-1 dla Czarnych.

Bramki: 2x Pławecki, A.Ćwierz

Skład: Mokry- Jabłoński, Buras, Nowok, Sajdak - W.Ćwierz, D.Pęszor, Spychała, A.Ćwierz - Pławecki, Urbańczyk