Waleczni, lecz nieskuteczni

Remisem 2-2, zakończyło się wczorajsze spotkanie Czarni Piasek - Polonia II Łaziska Górne. Nie punkt zdobyty a dwa stracone można śmiało stwierdzić, bardzo dużą nieskutecznością w tym meczu razili zawodnicy z Piasku.

Mecz rozpoczął się po myśli Gospodarzy, już w około 15 minucie Łaba,przejął piłkę w środku pola zagrał do Pławeckiego, ten uciekł obrońcą, faulowany zdołał zagrać piłkę do wbiegającego Adama Ćwierza, który w sytuacji sam na sam po przywilej korzyści, umieszcza piłkę w bramce. Polonia nie długo została dłużna,zaczęła nacierać bramkę Czarnych w ciągu paru minut zdołali dojść do paru okazji i w ok. 30 minucie zdobyli bramkę wyrównującą. Pierwsza połowa była dość wyrównana ale okazję do zdobycia bramki miał jeszcze Adam Ćwierz w sytuacji sam na sam minimalnie przestrzelił, próbował również Wojciech Ćwierz z dystansu oraz Pławecki, jego strzał wylądował na słupku.
W przerwie trener zdecydował się na dwie zmiany, więc jasno był postawiony cel, że liczą się tylko 3 punkty. Chwilę po rozpoczęciu poważny błąd popełnił sędzia wyrzucając z boiska za faul,Wojtka Ćwierza który czysto trafia w piłkę lecz powala rywala znajdującego się w groźnej sytuacji podbramkowej. Nabuzowani Czarni pokazali wolę walki i grając w 10 przez całą drugą połowę udowodnili, że są drużyną znacznie lepszą, natomiast bardziej nieskuteczną... czego efektem były 2 zmarnowane 100% sytuacje sam na sam Pławeckiego, następnie Spychały, Łaby, próbował również z dystansu Witek. Rywal ograniczał się wybijaniem piłki w aut, raz po razu dawało się przejść na połowę Czarnych i po jednej z takich kontr, zawodnik Polonii zostaje znokautowany przez bramkarza Żywczoka i bez zastanowienia sędzia dyktuje jedenastkę,pokazując tylko żółtą kartkę. Stały fragment gry zostaje zamieniony na gola. Nie podłamało to podopiecznych trenera Wieczorka i w dalszym momencie byli stroną przeważającą co udowodnili bramką na 2-2, Łaba wykonujący rzut rożny, wrzuca piłkę w pole karne, wyskakuje do niej Pławecki,strzał odbija stojący na 5 metrze bramkarz wprost pod nogi Spychały, który pakuje piłkę do bramki pełnej zawodników Łazisk. Do pełni szczęścia zabrakło kolejnych 10 minut meczu, rywale głęboko cofnięci uratowali grając w przewadze 1 punkt.

Skład: Żywczok - W.Ćwierz, Spychała, Nowok, Jabłoński - A.Ćwierz, Maślorz, Pęszor (46.Witek), Łaba, Szczotka (46.Urbańczyk) - Pławecki

Treningi Czarnych Piasek: Wtorek, Piątek 19.00 !!!